Hemofarm izgubio od Uniksa

BEOGRAD, 1. februara 2011. (Beta) - Košarkaši Hemofarma izgubili su u Vršcu od Uniksa iz Kazanja sa 83:84 (24:17, 13:21, 18:21, 28:25), u trećem kolu takmičenja u Top 16 Evrokupa.

Vrščanima je ovo drugi poraz u tri utakmice koliko su odigrali u ovom delu takmičenja.

Hemofarm je bio bolji na početku meča, ali su gosti iz Rusije zatim u trećoj četvrtini preuzeli inicijativu.

U finišu meča Vršćani su imali priliku da osvoje bodove kada su izjednačili u poslednjem minutu. Međutim, najefikasniji igrač Uniksa Terel Lajdej je postigao svoj 28. pogodak iz slobodnog bacanja i odlučio pobednika.

U ekipi Hemofarma najefikasniji su bili Boris Savović sa 22 i Miljan Pavković sa 19 poena.

Grupa I
Hemofarm - Uniks 83:84
Cedevita - Gran Kanarija 114:110 (produžetak)
Poredak: Uniks 3-0, Hemofarm 1-2, Gran Kanarija 1-2, Cedevita 1-2.

Grupa J
Budivelnik - Le Man 67:61
Aris - Getingen 82:84 (Borovnjak 7, 4-2 za dva, 4-3 slobodna bacanja, 5sk - Skot 18)
Poredak: Budivelnik 2-1, Getingen 2-1, Le Man 1-2, Aris 1-2.

Grupa K
Galatasaraj - Nimburk 76:75 (Šip 17 - Štimac 2, 1-1 za dva, 4sk, 1as)
Kaserta - Estudijantes 87:85 (Frensis 29 - Marković 3, 5-1 za tri, 4sk, 4as)
Poredak: Kaserta 3-0, Estudijantes 2-1, Galatasaraj 1-2, Nimburk 0-3.

Grupa L
Panelinios - Beneton 75:83
Kahasol - Alba 76:67 (Popović 6, 1-0 za dva, 6-6 slobodna bacanja, 2sk, 1as - Marinović 5, 2-1 za dva, 8-1 za tri, 3sk, 2as, Dragićević 9, 4-3 za tri, 6sk).
Poredak: Kahasol 3-0, Beneton 2-1, Alba 1-2, Panelinios 0-3.