Portland pobedio San Antonio

BEOGRAD, 2. februara 2011. (Beta) - Košarkaši Portlanda pobedili su  San Antonio sa 99:86 i naneli mu tek osmi poraz u NBA ligi.

Najzaslužniji za pobedu nad vodećim timom NBA lige bio je Lamarkus Oldridž sa 40 poena i 11 skokova, a dvocifreni učinak imali su još Vesli Metjuz, koji je postigao 21 poen i Andre Miler sa 18 poena i devet asistencija.

U poraženom timu Manu Djinobili bio je najefikasniji sa 17 poena, Tim Dankan ubacio je 15, a Dežuan Bler 14, uz 12 skokova.

Osam minuta pre kraja utakmice San Antonio je "trojkom" Gerija Nila izjednačio na 78:78, ali do kraja meča Sparsi su postigli samo osam poena, a domaći 21.

Los Andjeles Lejkersi pobedili su posle produžetka Hjuston sa 114:106 i prekinuli niz od dva poraza. U ekipi aktuelnog šampiona Kobi Brajant postigao je 32 poena uz 11 asistencija, Pau Gasol ubacio je 26 uz 16 skokova, dok je Lamar Odom dodao 20 poena i 20 skokova.

Kevin Martin postigao je 30, a Luis Skola 24 poena i 15 skokova za Roketse, koji su izgubili treću utakmicu u nizu.

Košarkaši Bostona pobedili su Sakramento sa 95:90. Rej Alen bio je najefikasniji u pobedničkom timu sa 22 poena, Redžon Rondo postigao je 17, uz 10 skokova, a Pol Pirs dodao je 15.

Demarkus Kazins i Tajrik Evans utakmicu su završili sa po 20 poena u ekipi Sakramenta, koja je na poluvremenu vodila sa 54:45. Seltiksi su u poslednjoj četvrtini serijom od 9:0 uspeli da se odlepe i prednost sačuvali do kraja meča.

Nju Orleans je pobedio Vašington sa 97:89 i naneo mu 25. poraz na isto toliko utakmica na gostovanjima.

Najgori učinak na startu takmičenja u NBA ligi na gostujućim terenima drži Dalas, koji je u sezoni 1992-1993 imao 29 uzastopnih poraza.

Džejson Smit postigao je 20 poena, Trevor Ariza 16, a Kris Pol 15 poena uz devet asistencija za Hornetse. Smit je u prvoj postavi zamenio Emeku Okafora, koji je zbog povrede mišića prvi put posle 306 utakmica odsustvovao iz tima.

U timu Vašingtona, koji je izgubio šestu uzastopnu utakmicu, Nik Jang postigao je 30 poena.