Evrogol Vidića, Arsenal iz "dvojke u keca"

Mančester junajted, Arsenal i Čelzi su opravdali ulogu favorita u utakmicama 25. kola Premijer lige. Crveni đavoli su bili ubedljivi na Old Trafordu protiv ekipe Aston Vile i slavili sa 3:1.

Domaćin nijednom ove sezone nije izgubio na svom stadionu kada je prvi došao u vođstvo. Nemanja Vidić se vratio na najbolji mogući način u prvu postavu ekipe Aleksa Fergusona, postigavši fantastičan gol za svoj tim i to za nekarakterističan način za njega, nogom, a ne glavom. Prosto je zakucao loptu sa šesnaest metara pod prečku golmana Vile Breda Fridela.

Sa kojom god taktikom da su gosti iz Birmingema izašli na teren, ona je pala u vodu posle pogotka koji su primili već u prvom minutu. Strelac je bio Vejn Runi, zanimljivo na asistenciju Van der Sara koji je deganžirao loptu tačno na nogu engleskom reprezentativcu, koji je prihvatio u trku i pogodio mrežu gostiju.

Runi je odigrao jedan od najboljih mečeva ove sezone, postigao je i drugi gol za svoj tim u poslednjem minutu prvog poluvremena. Sve što je Aston Vila uspela da uradi bio je gol nade u 59. minutu koji je postigao Daren Bent.

Arsenal je uspeo da na svom Emirejtsu preokrene rezultat. Gubile su Tobdžije već od polovine prvog poluvremena od Evertona, ali je ulazak Aršavina u drugom delu meča razdrmao klub iz Londona koji je inicijativu u drugih 45 minuta krunisao sa dva gola i još nekoliko šansi.

Čelzi se mučio na gostovanju Sanderlendu, viđena je goleada već u prvom poluvremenu, koje je završeno sa 2:2, a Plavcima je trijumf osigurao Anelka golom tek u poslednjem minutu meča.