Remi Zvezde protiv Šahtjora

BEOGRAD, 2. februara 2011. (Beta) - Fudbaleri Crvene zvezde odigral su nerešeno 1:1 protiv drugog tima ukrajinskog Šahtjora u prijateljskoj utakmici u Antaliji.

Izabranici Roberta Prosinečkog poveli su u 14. minutu golom Vladimira Bogdanovića iz penala, a konačan rezultat postavio je Sergej Zajkas u 47. minutu.

Sledeću utakmicu na pripremama u Antaliji beogradski crveno-beli igraju 5. februara protiv slovačkog Spartaka iz Trnave.

Prvi remi trenera Roberta Prosinečkog nije previše uzbudio.

- Prvo poluvreme je bilo izvanredno, u drugom do pred kraj nismo pronašli pravu igru. Međutim, imali smo futing, jaki prepodnevni trening, pa sam zadovoljan kako smo odradili meč - istakao je Prosinečki.

Strelci: Bogdanović u 13. iz penala za Zvezdu, a Ovčinjikov u 47. minutu za Šahtjor. Teren: SC Kalista. Gledalaca: 50. Sudija: Zajac (Poljska).

Crvena zvezda: Stamenković - Mikić, Adi, Tošić, Ignjatijević - Mijailović, Kadu, Bogdanović - Borha, Koroman, Perović. Igrali su još: Bajković, Ninkov, Đorđević, Ćosić, Reljić, Isah, Lazović, Evandro, Binić, Jevtić, Kaluđerović.

Šhtjor : Krukov, Olejnik, Kisil, Čurko, Kolcov, Mališev, Lukanjuk, Kulah, Imerekov, Žirkov, Pisko. Igrali su još: Ševčenko, Klimenko, Batišev, Novotrijasov, Karavaev, Ovčinjikov, Nešti, Zaikas, Garaščenkov, Karp.