Napoli zaostaje, novi poraz Juventusa

BEOGRAD, 2. februara 2011. (Beta) - Fudbaleri Napolija izgubili su u Veroni od domaćeg Kjeva sa 2:0 u utakmici 23. Kola prvenstva Italije i sada zaostaju pet bodova za vodećim Milanom.

Kjevo koji je siguran u sredini tabele, do iznenadjujuće pobede došao je golovima Davidea Moskardelija u 20. i Đenara Sarda u 50. minutu.

Drugi prvenstveni poraz zaredom zabeležio je Juventus, koji je izgubio od domaćeg Palerma sa 2:1.

Tim sa Sicilije veoma brzo je došao do ubedljivog vođstva. Već u šestom minutu gol za domaćina dao je Fabricio Mikoli, a na 2:0 povisio je Gulio Miljačio u 20. minutu.

Juventus je uzvratio u 36. minutu pogotkom Klaudija Markisija, ali do kraja meča nije stigao do izjednačenja. Miloš Krasić odigrao je svih 90 minuta za goste.

Fudbaleri Rome odigrali su na svom terenu nerešeno 1:1 protiv Breše, koja se bori za opstanak. Vodeći gol za Rimljane dao je Marko Borijelo u 59. minutu, a bod gostima doneo je Eder u 69. minutu.

Sampdorija je na svom terenu, u Đenovi, izgubila od Kaljarija sa 1:0, a pogodak je postigao Rađa Naingolan u 37. minutu. Ekipa Fiorentine savladala je kod kuće Đenovu sa 1:0, a strelac je bio Mario Santana u 40 minutu.