Montepaski odneo bodove iz Beograda

BEOGRAD, 3. februar 2011. (Beta) - Košarkaši Partizana izgubili su u Beogradskoj areni od italijanskog Montepaskija sa 66:58 (19:15, 12:11, 19:15, 16:17) u utakmici trećeg kola G grupe Top 16 faze Evrolige.

Beogradskoj ekipi to je treći poraz u ovoj fazi takmičenja, dok je tim iz Sijene zabeležio prvu pobedu. U drugoj večerašnjoj utakmici ove grupe Real Madrid je posle produžetka savladao Efes Pilsen sa 89:86.

Gosti su mnogo bolje i sigurnije počeli utakmicu, a pogotovo dobro su igrali u odbrani. Crno-beli u uvodnim trenucima nikako nisu uspevali da organizuju napade, a nije ih služio ni šut.

Ulaskom plejmejkera Kurtisa Džerelsa malo se popravila organizacija napada Partizana, ali su gosti bili precizni u napadu, što im je donelo vođstvo od 17:10.

Uprkos problemima da pronadje dobre pozicije za šut, ekipa Partizana uspela je u završnici prvog perioda da napravi seriju od 5-0 i smanji na 15:17.

Montepaski je nastavio sa dominacijom i na početku druge četvrtine, je stigao do vođstva od 27:15 i činilo se da već tada neće biti izlaza za crno-bele.

Ipak, Partizan je nošen pordškom navijača sa tribina i predvođen Džejmsom Gistom napravio seriju 11:2 i 10 sekundi pre kraja poluvremena smanjio na 26:29.

Izabranici Vlade Jovanovića su imali nekoliko "blistavih" momenata u trećoj deonici, ali je italijanska ekipa imala odgovor na svaki pokušaj crno-belih da se približe.

Odličnom igrom u odbrani košarkaši Montepaskija su primorali Partizan da poveća broj izgubljenih lopti. Uz sto, gosti su u skoro svakom duelu bili uspešniji i jači.

Italijanska ekipa je sredinom poslednje četvrtine došla i do 17 poena prednosti (63:46). U završnici utakmice igrači Partizana uspeli su donekle da ublaže poraz, a navijači su ih pesmom ispratili sa terena.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Andrea Mikelori sa 15 poena, Ramuntas Kaukenas dodao je na to još 14, a Nikos Zisis 13 poena. Kod Partizana najzapaženiji je bio Džejms Gist sa 15 poena, a dva manje ubacio je Kurtis Džerels.

U sledećem kolu košarkaši Partizana će 16. februara gostovati kod Montepaskija u Sijeni.

Partizan  - Montepaski 58:66 (15:19, 11:12, 15:19, 17:16)