Zvezda pobedila Spartak u Turskoj

BEOGRAD, 5. februar 2011. (Beta) - Crvena zvezda je  golovima Andrije Kaluđerovića i Evandra pobedila Spartak iz Trnave sa 2:1 u drugoj proveri na pripremama u Turskoj.

Prvi pogodak crveno-beli su postigli već u petom minutu kada je Kaluđerović zatresao mrežu slovačkog tima na asistenciju Kolumbijca Borhe.

Na 2:0 povisio je Evandro u 24. minutu, posle centaršuta Kadua.

Samo dva minuta kasnije izabranici Roberta Prosinečkog napravili su jedinu grešku u prvom poluvremenu, a nju je, uz brz napad i dodavanje iskoristio Kone i postigao pogodak za Spartak.

"Zadovoljan sam jer je većina igrača igrala svih 90 minuta. Normalno je da smo bili bolji u prvom poluvremenu, jer su fudbaleri bili 'lakši'. Ima još dosta rada pred nama, imamo i dovoljno vremena da sve skockamo i budemo pravi", rekao je Robert Prosinečki za klupski sajt.

Crvena zvezda je susret počela u sastavu: Dmitrović, Ninkov, Adi, Tošić, Reljić, Mijailović, Kadu, Evandro, Koroman, Borha i  Kaluđerović. Šansu su dobili još Bogdanović, Binić i Perović.