Pobede Udinezea i Juventusa

BEOGRAD, 5. februara 2011. (Beta) - Fudbaleri Udinezea savladali su kod kuće Sampdoriju sa 2:0 u prvoj utakmici 23. kola prvenstva Italije.

Domaćin je pobedu osigurao još u prvom poluvremenu, golovima Aleksa Sančeza u 18. i Antonio di Natalea u 40. minutu.

Ekipi Udinezea to je bila sedma uzastopna prvenstvena utakmica bez poraza, dok je Sampdorija doživela četvrti poraz u poslednjih pet mečeva.

U drugoj večerašnjoj utakmici ovog kola Juventus je na Sardiniji savladao Kaljari sa 3:1 i prekinuo seriju od pet utakmica bez pobede.

"Stara dama" je do pobede došla golovima bivšeg igrača Kaljarija Alesandra Matrija, a pogodak za goste postigao je i Luka Toni. Strelac jedinog gola za Kaljari bio je Roberto Akvafreska.