Milijaš asistent u pobedi nad Mančester junajtedom

BEOGRAD, 5. februara 2011. (Beta) - Fudbaleri Vulverhemptona pobedili su Mančester junajted sa 2:1 u meču 26. kola Premijer lige, a asistent kod drugog gola za domaći tim bio je reprezentativac Srbije, Nenad Milijaš.

Milijaš je odlično izveo slobodan udarac u 40. minutu, a Kevin Dojl udarcem glavom savladao Edvina Van der Sara za senzacionalnu pobedu poslednjeplasiranog tima nad liderom engleskog prvenstva.

Mančester je poveo golom Nanija već u trećem minutu, na asistenciju Darena Flečer.

Izjednačenje je ubrzo doneo Džordž Elokobi, u desetom minutu, preciznim udarcem glavom.

Izabranicima Aleksa Fergusona ovo je bio prvi poraz u Premijer ligi ove sezone. Prednost nad Arsenalom sada iznosi četiri boda, a mogla je da bude i manja da "tobddžije" nisu ispustile četiri gola prednosti u susretu sa Njukaslom, koji je završen rezultatom 4:4.

Vulverhempton je prethodno ove sezone pobedio i Čelsi, ali će uprkos osvojena tri boda ostati u zoni ispadanja, jer je i Vigan danas slavio u meču sa Blekburnom.

Stouk siti - Sanderlend 3:2
Njukasl - Arsenal 4:4
Mančester siti - Vest Bromvič 3:0
Everton - Blekpul 5:3
Aston Vila - Fulam 2:2
Vigan - Blekburn 4:3
Totenhem - Bolton 2:1
Vulverhempton - Mančester junajted 2:1