Partizan pobedio Nimburk

BEOGRAD, 6. februara 2011. (Beta) - Košarkaši Partizana pobedili su u Beogradu češki Nimburk sa 86:75 (21:13, 24:21, 22:18, 19:23), u utakmici 20. kola Jadranske lige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kurtis Džerels sa 19 poena i devet skokova, Džejms Gist dodao je 17, uz takođe, devet skokova, 15 je postigao Dragan Milosavljević, a 12 Dušan Kecman.

U timu Nimburka Pavel Pumprla bio je najefikasniji sa 19 poena, dok je Pavel Slezak dodao 16, a Petr Benda 14.

Partizan deli prvo mesto na tabeli regionalnog takmičenja sa Krkom, pošto obe ekipe imaju po 13 pobeda i sedam poraza, dok je Nimburk deveti sa devet pobeda i 11 poraza.

Partizan je dobro počeo utakmicu, poveo je sa 8:0, posle dve "trojke" Dragana Milosavljevića i poenima Kecmana i prednost je održavao tokom cele deonice. Najveću razliku od 10 poena crno-beli stekli su posle poena Džerelsa za 21:11.

Šampion Srbije je i u nastavku čuvao prednost, ali su se gosti serijom od 8:0, najviše zahvaljujući Pumprli približili na 27:26. Partizan je uspeo da odbije napad protivnika i povede sa 36:29, a do kraja poluvremena poenima Džerelsa otišao je na 45:34.

Izabranici Vlade Jovanovića su u 32. minutu poenima Gista poveli sa 52:39, a prednost su čuvali preko Kecmana, Nejtana Džavaija i Džerelsa. U poslednjoj deonici crno-beli su do maksimalnih 18 poena došli "zakucavanjem" Gista za 73:55, a Nimburk je do kraja uspeo da smanji zaostatak.

U sledećem kolu Partizan će igrati protiv poslednjeplasirane Crvene zvezde, dok će Nimburk na svom terenu igrati sa Hemofarmom.

Partizan - Nimburk 86:75

Partizan 13-7, Krka 13-7, Olimpija 12-8, Budućnost 12-8, Cedevita 11-9, Zagreb 11-9, Igokea 10-10, Radnički 10-10, Cibona 9-11, Nimburk 9-11, Hemofarm 9-11, Široki 9-11, Crvena zvezda 6-14, Zadar 6-14