Real ubedljiv protiv Sosijedada, pobeda Valensije

BEOGRAD, 6. februara 2011. (Beta) - Fudbaleri Real Madrida pobedili su na svom terenu Real Sosijedad sa 4:1, u utakmici 22. kola španskog prvenstva i smanjili zaostatak za vodećom Barselonom na sedam bodova.

Real je do 42. minuta vodio sa 3:0. Prvi gol postigao je Kaka u osmom minutu, a nakon toga dvostruki strelac bio je Kristijano Ronaldo, koji je mrežu zatresao u 21. i 42. minutu.

Fudbaler Reala Alvaro Arbeola postigao je autogol u 72. minutu, a konačan rezultat postavio je Emanuel Adebajor u 89. minutu.

To je bila 11. uzastopna pobeda Reala na Santjago Bernabeu ove sezone.

Ronaldo se izjednačio sa fudbalerom Barselone Lionelom Mesijem na prvom mestu liste strelaca sa po 24 gola u prvenstvu. Argentinac je ukupno ove sezone postigao više golova - 40, dok je Portugalac postigao 34.

Real sada ima 54 boda, sedam manje od lidera šampionata Barselone, a Sosijedad je 10. sa 28 bodova.

Sevilja i Malaga su u derbiju Andaluzije odigrali bez golova. Sevilja se bodom popela na sedmo mesto sa 31 bodom, ali je i dalje šest bodova daleko od pozicija koje vode u Ligu Evropa.

Malaga je poslednja sa 18 bodova i dele je četiri boda od sigurne zone. Ta ekipa je primila najviše golova u ligi - 47, a večeras nije primila gol prvi put posle 11 utakmica.

Valensija je na svom terenu pobedila Erkules sa 2:0 i ostvarila šestu pobedu na poslednjih sedam utakmica. Domaći su poveli u 43. minutu preko Adurica, a konačan rezultat postavio je Alberto Kosta, u 53. miutu.

Valensija je tako na jedan bod smanjila zaostatak za trećeplasiranim Viljarealom i ima 44 boda, dok je Erkules posle četvrtog uzastopnog poraza ostao na 15. mestu sa 22 boda.