Majstorija Runija za pobedu Junajteda

BEOGRAD, 12. februara 2011. (Beta) - Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su gradskog rivala Mančester siti sa 2:1 u 26. kolu Premijer lige, a trijumf "đavolima" doneo je Vejn Runi, spektakularnim golom u drugom poluvremenu.

Pol Skols je u 77. minutu pronašao Nanija na desnoj strani, a ovaj je je centrirao na drugu stativu, gde je loptu dočekao Runi i "makazicama" preko glave je poslao u gornji desni ugao gola gostiju.

To je bilo drugo i poslednje vođstvo Mančestera. Formalni domaćin je poveo u 41. minutu. Posle dugačke lopte Edvina van der Sara, Runi je na sredini terena osvojio loptu i dodao je Rajanu Gigsu, koji je prosledio u prazan prostor ispred Nanija.

Portugalski reprezentativac pretekao je štopera Sitija Pabla Zabaletu i poslao loptu u gol nemoćnog golmana Džoa Harta.

Siti je izjednačio u 64. minutu, iz akcije koju su izveli rezervni igrači. Šon Rajt-Filips centrirao je do Edina Džeka, koji je snažno šutnuo loptu, a ona je na tom putu pogodila defanzivca Junajteda Silvu i završila u mreži.

Mančester junajted zadržao je ubedljivo prvo mesto na tabeli, pošto sada ima 57 bodova.