Pobede Bajerna i Bajera, remi Borusije Dortmund

BEOGRAD, 12. februara 2011. (Beta) - Fudbaleri Bajerna i Bajera zabeležili su pobede u današnjim utakmicama 22. kola Bundeslige i tako nastavili da jure lidera prvenstva, Borusiju iz Dortmunda.

Bajern je sada treći sa 39 bodova, 12 manje od Borusije iz Dortmunda i tri manje Bajera.

Arjen Roben postigao je dva gola za Bajern u pobedi od 4:0 nad Hofenhajmom. Holandski reprezentativac i Frank Riberi bili su danas prvi put zajedno u startnoj postavi od početka sezone.

Mario Gomez se učvrstio na čelu liste strelaca Bundeslige, pošto je danas postigao svoj 17. gol za Bajern. Na 2:0 povisio je Tomas Miler, a Roben je zapečatio pobedu.

Bajer je pobedio u Frankfurtu sa 3:0 i nastavio da juri Borusiju. Simon Rolfes doveo je tim iz Leverkuzena u vodjstvo, a već u 32. Renato Augusto povisio je na 2:0. Poslednji gol delo je Hana Baliča u 84. minutu.

Lider prvenstva Borusija iz Dortmunda odigrala je na gostovanju nerešeno sa Kajzerslauternom 1:1.

Sven Bender je u 81. minutu doneo Kajzerslauternu vodjstvo, a izjednačio je Jan Moravek u 90. minutu.

Borusija je prva sa 52 boda, a Kajzerslautern je napredovao za jedno mesto i sada je 14. sa 23 boda.