Milan ubedljiv protiv Parme

BEOGRAD, 12. februara 2011. (Beta) - Fudbaleri Milana pobedili su na svom terenu Parmu sa 4:0, u utakmici 25. kola italijanske lige i učvrstili se na prvom mestu na tabeli.

Dvostruki strelac u pobedi Milana bio je Robinjo, a pogotke su postigli i Klarens Sejdorf i Antonio Kasano.

Milan je prvi na tabeli sa 52 boda i ima šest više od drugoplasiranog Napolija, koji večeras igra protiv Rome. Parma je na 15. mestu sa 26 bodova.

Milan je od početka bio bolji i već je u osmom minutu poveo golom Klarensa Sejdorfa, posle asistencije Zlatana Ibrahimovića. Parma je jednu od retkih prilika imala u 14. minutu, ali je šut Antonija Kandreve zaustavio golman domaćih Kristijan Abijati.

Tri minuta kasnije "roso-neri" su duplirali vodjstvo. Posle odlične akcije i duplog pasa sa Djenarom Gatuzom, Antonio Kasano je pogodio mrežu.

Potom su se redjale šanse pred golom Parme, pokušavali su Ibrahimović i Aleksander Merkel, ali je golman Antonio Mirante do kraja poluvremena ipak uspeo da sačuva svoju mrežu.

Milan je nastavio napade u drugom poluvremenu, a trener Masimilijano Alegri je u 58. minutu umesto Sejdorfa uveo Brazilca Robinja. To se crveno-crnima isplatilo tri minuta kasnije kada je Robinjo posle prvog kontakta s loptom, a posle asistencije Kasana, postigao treći gol na meču.

Dva minuta kasnije Robinjo je ponovo bio u odličnoj šansi, ali nije bio precizan, da bi svoj drugi gol na utakmici postigao u 65. minutu, ponovo posle asistencije Kasana.

Fudbaleri Napolija pobedili su na gostovanju Romu sa 2:0 i vratili tri boda zaostatka za vodećim Milanom.

Dvostruki strelac u pobedi Napolija bio je Edinson Kavani. On je prvo bio precizan sa "bele tačke" u 49. minutu, a konačan rezultat postavio je u 83. minutu, na asistenciju Paola Kanavara.

Napoli sada ima 49 bodova, dok je Roma ostala na sedmom mestu sa 10 bodova manje.