Sporting zaustavio Barselonu, pobeda Valensije

BEOGRAD, 12. februara 2011. (Beta) - Fudbaleri Barselone odigrali su nerešeno sa Sportingom iz Hihona 1:1, u utakmici 23. Kola španske lige i prekinuli niz od 16. uzastopnih pobeda.

Domaći Sporting poveo je u 16. minutu golom Davida Barala, a izjednačio je David Vilja u 80. minutu.

Barselona sada ima 62 boda, osam više od drugoplasiranog Real Madrida, koji bi mogao da smanji zaostatak na pet bodova, ako sutra pobedi Espanjol.

Sporting je 12. na tabeli sa 23 boda.

Fudbaleri Valensije pobedili su na Visente Kalderonu Atletiko Madrid sa 2:1 i naneli domaćinu četvrti uzastopni poraz.

Dvostruki strelac u 14. prvenstvenoj pobedi Valensije bio je Hoakin Sančes. On je pogadjao mrežu u 41. i 86. minutu.

Vodeći gol za Atletiko postigao je Hose Antonio Rejes u trećem minutu. To je bio prvi gol Atletika na poslednje tri utakmice.

Napadač Atletika Dijego Forlan je u 57. minutu pogodio stativu iz jedanaesterca.

To je bila sedma pobeda Valensije na poslednjih osam utakmica, nakon čega se popela na treće mesto sa 47 bodova. Atletiko Madrid sada je osmi na tabeli sa 30 bodova.