Šahtjor slavio u Rimu

BEOGRAD, 16. februara 2011. (Beta) - Fudbaleri Šahtjora pobedili su na gostovanju u Rimu protiv Rome sa 3:2, u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Ukrajinskom timu bila je ovo prva takmičarska utakmica u 2011. godini, i došli su do iznenadjujuće pobede.

Sva tri pogotka za goste postigli su Brazilci. Prvo je bio precizan Žadson u 29, potom Daglas u 35, a onda i Luiz Adriano u 42. minutu.

Roma je posle vodećeg gola gostiju izjednačila zahvaljujući autogolu Ratvana Raca u 28. minutu, a poraz je ublažio Džeremi Menez
u 61.

Da su igrači Šahtjora bili koncentrisaniji u drugom poluvremenu mogli su u Donjeck da se vrate i sa ubedljivijom zalihom pred revanš meč, koji se igra 8. marta.

Ukrajinci su pobedom u Rimu nastavili sjajnu formu iz prve faze Lige šampiona, kada su takmičeći se u grupi sa Partizanom, Arsenalom i Bragom osvojili prvo mesto sa pet pobeda i jednim porazom.

Rimljani su potvrdili da se nalaze u slaboj formi. Bio je ovo njihov treći poraz u nizu. Prethodno su izabranici Klaudija Ranijerija poraženi poraženi prvenstvu Italije od Intera i Napolija.