Ajaks gazio u Briselu, Tošić bolji od Ivića

BEOGRAD, 18. februara 2011. - Posle prvih mečeva šesnaestine finala Lige Evrope Tvente, Leverkuzen, Ajaks i Dinamo Kijev su na pragu plasmana u narednu rundu.Sva četiri pomenuta tima su ostvarila ubedljive pobede na gostujućim terenima.

Sve je počelo od meča igranog u Moskvi, gde je Tvente u završnici meča protiv Rubina stekao dva gola viška. Meč je igran u prestonici Rusije i to ranije od prvobitno predviđenog termina zbog velike hladnoće.

U takođe polarnim uslovima u Harkovu bolje se snašao Bajer, koji je domaćinu dao čak četiri gola, pa bi revanš meč trebalo da predstavlja formalnost. U komšijskom okršaju Ajaks sa Miralemom Sulejmanijem je pregazio Anderleht u Birselu.

Dinamo Kijev
je pomalo iznenađujuće protutnjao Istanbulom, u duelu protiv Bešiktaša je slavio sa čak 4:1, pa će turskom timu biti potrebno čudo ne bi li ostvario plasman u osminu finala.

Benfika je opravdala ulogu favorita protiv Štutgarta, ali tek posle preokreta, golovima Kardoza i Hare. Ipak, tim iz Lisabona će biti na velikim mukama u Nemačkoj za nedelju dana.

Bate Borisov je dva puta imao prednost protiv Pari Sen Žermena, ali su gosti oba puta stizali rivala, pa su na kraju zadovoljniji ishodom meča – 2:2. Leh je stekao minimalnu prednost protiv Brage, golom Rundevsa u 72. minutu.

Moskovski CSKA Zorana Tošića je pobedio PAOK Vladimira Ivića u Solunu i napravio veliki korak ka plasmanu u osminu finala gde će posle jučerašnjih rezultata izvesno igrati i kijevski Dinamo, Porto, Tvente, moskovski Spartak i Ajaks.

CSKA je golom Necida slavio na stadionu Tumba. Vladimir Ivić je bio u startnoj postavi domaćina i igrao do 70. minuta, Zoran Tošić je odigrao ceo meč za Armejce.

Liverpul i Sparta su u Pragu odigrali bez golova, a Milan Jovanović je meč odgledao sa klupe. Zenit je izgubio 1:2 na gostovanju Jang Bojsu iako je poveo, a Danko Lazović je zbog povrede meč napustio u 44. minutu.

Leh je minimalno pobedio desetkovanu Bragu, a za domaće je ceo meč odigrao Ivan Đurđević, Dimitrije Injac nije bio u protokolu. Lil je lako kod kuće pobedio PSV, a na klupi gostiju je bio Jagoš Vuković.

Benfika je preokretom pobedila Štutgart za koji je do 76. minuta igrao Zdravko Kuzmanović. Leverkuzen je ponizio Metalist usred Harkova. Metalist je sa trakom na ruci predvodio Milan Obradović, gol je branio Vladimir Dišljenković.