Dortmund korak bliže tituli

BEOGRAD, 19. februara 2011. (Beta) - Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su ekipu Sankt Paulija iz Hamburga sa 2:0, u meču 23. kola nemačkog prvenstva.

Vodeći tim Bundeslige do prednosti je došao u 39. minutu golom Lukasa Bariosa, a pobeda je obezbeđena autogolom Ralfa Guneša u 49. minutu.

Bila je ovo 17. pobeda "milionera" ove sezone u prvenstvu Nemačke i sada imaju 13 bodova više od drugoplasiranog Bajera iz Leverkusena, koji sutra dočekuje Štutgart.

Reprezentativac Srbije Neven Subotić nije bio u sastavu Borusije zbog crvenog kartona dobijenog u prošlom kolu.

Najubedljiviju pobedu, od 4:0, danas je ostvario Hamburger u duelu sa Verderom i tako se pred svojim navijačima iskupio za nedavni poraz u gradskom derbiju od Sankt Paulija.

Dva puta mrežu gostiju iz Bremena zatresao je Paolo Gerero, dok su po jedan pogodak postigli Mladen Petrić i Anis Ben Hatira.

Gojko Kačar odigrao je svih 90 minuta za pobednički tim na poziciji štopera.

Šampion iz 2009. godine, ekipa Volfsburga, doživeo je novi poraz. Ovaj put bolji od "vukova" bili su igrači Frajburga sa 2:1.

Dvostruki strelac za Hanover u meču sa Kajzerslauternom bio je Jan Šlaudraf. Domaćin je slavio sa 3:0, a u strelce se upisao još Mohamed Abdelau.

Hofenhajm i Keln igrali su nerešeno 1:1, a autogol na tom meču postigao je napadač "jarčeva" Milivoje Novaković u 48. minutu.

Bod Kelnu obezbedio je Jusuf Mohamed u 69. minutu, na asistenciju Kristijana Klemensa.