Neverovatan preokret Đenove, pobeda Milana

BEOGRAD, 20. februar 2011. (Beta) - Fudbaleri Đenove napravili su redak podvig, pošto su u 26. kolu prvenstva Italije na svom terenu pobedili Romu sa 4:3, iako su gubili sa 3:0.

Roma je povela već u 6. minutu golom Filipa Meksesa, a prednost je duplirao Nikolas Burdiso u 16. minutu.

Kada je u 51. minutu kapiten Frančesko Toti pogodio mrežu, činilo se da će "vučica" prekinuti niz od tri uzastopna poraza.

Ipak, već u sledećem minutu Rodrigo Palasio postigao je prvi pogodak za Đenovu. Alberto Paloski je u 68. minutu smanjio na 2:3 i najavio uzbudljivu završnicu meča.

Đenova je Palasiovim drugim golom na utakmici, u 74. minutu, stigla do izjednačenja, a veliki preokret za pobedu zaokružio je još jedan dvostruki strelac, Paloski u 86. minutu.

U senci ovakve utakmice ostala je pobeda lidera prvenstva Milana, koji je u Veroni savladao Kjevo sa 2:1.

Gosti su poveli preko Robinja u 25. minutu, a izjednačio je Želson Fernandeš u 61. minutu. Pobedonosni gol za goste dao je Alešandre Pato u 82. minutu, a dva minuta kasnije Kjevo je ostao bez isključenog Boštjana Cesara.

Fudbaleri Lacija savladali su na svom terenu poslednjeplasirani Bari sa 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Ernandeš u šestom minutu.

Fiorentina je na svom stadionu odigrala bez golova protiv Sampdorije, istim rezultatom završena je i utakmica Udine-Breša, dok su Parma i Ćezena takodje odigrale, ali 2:2.