CSKA u osmini finala

BEOGRAD, 22. februara 2011. (Beta) - Fudbaleri moskovskog CSKA prvi su ušli u osminu finala Lige Evropa pošto su u Moskvi odigrali nerešeno 1:1 sa solunskim PAOK-om.

Prvi meč završen je pobedom CSKA od 1:0, a plasman u narednu rundu Moskovljanima je večeras obezbedio Sergej Ignaševič, u 79. minutu.

Posle promašenog penala Vagnera Lava on je bio najbrži lopti, koju je poslao iza gol linije.

Jedanaesterac za CSKA iznudio je reprezentativac Srbije, Zoran Tošić, kojeg je oborio golman gostiju Dario Krešić.

U utakmici punoj uzbuđenja gosti iz Grčke su poveli golom Zlatana Muslimovića u 67. minutu, samo nekoliko trenutaka pošto je na golu domaćeg tima Sergej Šemčugov zamenio povređenog Igora Akinfejeva.

Nesvakidašnji gol reprezentativca BiH usledio je posle slabe akcije rezervnog golmana CSKA i igrača odbrane Alekseja Berezutskog.

Šemčugov je iz gol-auta dodao loptu do saigrača, koji je pod pritiskom Muslimovića morao da je vrati nazad.

U nameri da je što dalje ispuca golman domaćeg tima pogodio je Muslimovića, od kojeg se lopta odbila u mrežu.

Napadač PAOKA je imao još nekoliko odličnih prilika da zatrese protivničku mrežu, a u 36. minutu pogodio je stativu.

U šesnaestini finala Lige Evropa sutra se sastaju Porto i Sevilja (prvi susret dobio je Porto s 2:1), dok se ostali mečevi igraju u četvrtak.