Mančester Junajted ubedljiv protiv Vigana

Dva gola za Junajted postigao je Havijer Ernandez, dok su se po jednom u strelce upisali Vejn Runi i Fabio. Istim rezultatom slavio je i do ovog kola poslednjeplasirani Vulverhempton, koji je bio bolji od Blekpula. Reprezentativac Srbije iz redova "vulvsa" Nenad Milijaš posle duže vremena čitav meč presedeo je na klupi za rezervne igrače.

Njukasl je iako sa igračem manje od 54. minuta uspeo je da zadrži rezultat iz prvog poluvremena (1:1) i osvoji bod. Gol za "svrake" postigao je Kevin Nolan već u 13. minutu, dok je Daniel Staridž dao četvrti gol na isto toliko mečeva za Bolton od kada je u januaru stigao na pozajmicu iz Čelsija. Aston Vila je ubedljivo savladala Blekburn sa 4:1, a svi golovi na tom susretu postignuti su u drugom poluvremenu. Do pobede je došao i Everton, zahvaljujući dvostrukom strelcu Džermejnu Bekfordu u meču sa Sanderlendom.