Real Madrid odigrao bez golova sa La Korunjom

Real Madrid je na gostovanju u La Korunji ostavio bodove. Na Deportivovom "Riazoru" bilo je samo 0:0, što je Barsu odvelo na "plus sedam". Bili su u timu Žozea Murinja i Kristijano Ronaldo, Kaka i Karim Benzema, ali nijedan nije uspeo da nađe put do mreže Danijela Aranzubie. U nastavku je Murinjo pokušao sa uvođenjem Anhela di Marije i Emanuela Adebajora, ali ni to nije dalo rezultate. Jednostavno rečeno, Real je napadao i napadao...

Dobre prilike su propustili Adebajor, Ronaldo (pogađali okvir gola) i Benzema. Upravo je Francuz propustio najbolju, u 85. minutu. Alonso je proigrao Ronalda na desnoj strani, ovaj je odlično ubacio loptu, ali se Francuz na tri metra od gol linije spetljao i šansa je propala. U poslednjih nekoliko dana, Realu je ovo drugi remi, jer su u Ligi šampiona igrali  1:1.

Poslednji put u Primeri, Realov meč u kojem nije bilo golova igran je sa Levanteom, u septembru prošle godine.