Pobeda Štutgarta, remi Verdera i Bajera

BEOGRAD, 27. februara 2011. (Beta) - Fudbaleri Štutgarta pobedili su danas u Frankfurtu Ajntraht sa 2:0, u utakmici 24. kola Bundes lige, dok su Verder i Bajer iz Leverkuzena odigrali nerešeno 2:2.

Štutgart je poveo u 64. minutu golom Martina Harnika, a tri minuta kasnije pobedu je potvrdio Tamaš Hajnal. Ekipa je od 15. minuta
igrala sa 10 igrača pošto je isključen kapiten Matje Delpjer. Štutgart se i pored pobede nalazi u zoni ispadanja, na pretposlednjem
17. mestu sa 24 boda. Fudbaleri Ajntrahta, koji su pretrpeli četvrti uzastopni poraz na domaćem terenu i ove godine još nisu postigli pogodak, pali su na 13. mesto sa 27 bodova. Fudbaleri Verdera i Bajera iz Leverkuzena odigrali su u Bremenu nerešeno 2:2.

Bajer je do 82. minuta imao dva gola prednosti pogocima Erena Derdijoka i Simona Roflesa. Domaći su smanjili autogolom Štefana
Kislinga, a bod Verderu doneo je Sebastijan Predl u sudijskoj nadoknadi vremena. Bajer je ostao na drugom mestu i ima 12 bodova manje od vodeće Borusije iz Dortmunda koja je u subotu pobedila Bajern iz Minhena sa 3:1. Verder je preskočio Kajzerslautern na 15. mestu i nalazi se van zone ispadanja sa 25 bodova.