Udineze deklasirao Palermo 0:7, Inter slavio u Đenovi

BEOGRAD, 27. februara 2011. (Beta) - Fudbaleri Udinezea pobedili su danas na gostovanju Palermo sa 7:0, u utakmici 27. kola italijanskog prvenstva i primakli se na bod do četvrtog mesta, koje sledeće sezone vodi u Ligu šampiona.

Četiri gola u pobedi crno-belih iz Udina postigao je Čileanac Aleksis Sančes, a "het-trik" postigao je Antonio Di Natale. Di Natale je tako pretekao napadača Napolija Edinsona Kavanija na prvom mestu liste strelaca Serije A sa 21 golom. Udineze sada ima 47 bodova, jedan manje od četvrtoplasiranog Lacija, koji je danas autogolom Andrea Diasa izgubio na gostovanju od Kaljarija.

Roma je ispustila dva gola prednosti i osvojila bod protiv Parme - 2:2. Domaći su golovima Frančeska Totija iz penala u 19. i Žuana u
36. minutu poveli, ali je Amauri sa dva gola, u 74. i 79. minutu doneo bod Parmi. To je bio prvi meč trenera Vinćenca Montele na klupi Rome, dok je kapiten Toti odigrao 600. utakmicu za rimski klub.

Bari i Fiorentina odigrali su nerešeno 1:1, a bodove su podelili i Breša i Leče - 2:2.

Čezena je pobedila Kjevo sa 1:0, a ranije danas fudbaleri Katanije pobedili su posle preokreta Đenovu sa 2:1 i izvukli se iz opasne
zone.

Inter je golovima Veslija Snajdera i Samjuela Etoa pobedio Sampdoriju na gostovanju u Đenovi i tako održao korak sa vodećim Milanom i Napolijem

Rezultati juče odigranih utakmica 27. kola italijanskog fudbalskog prvenstva i tabela:

Katanija - Đenova 2:1
Čezena - Kjevo 1:0
Bari - Fiorentina 1:1
Kaljari - Lacio 1:0
Breša - Leče 2:2
Roma - Parma 2:2
Palermo - Udineze 0:7
Sampdorija - Inter 0:2