Kiks Milana, Roma slavila u gradskom derbiju

BEOGRAD, 13. marta 2011. (Beta) - Vodeća ekipa prvenstva Italije, Milan, je na svom terenu remizirao 1:1 sa Barijem u utakmici 29. kola, dok je Roma u gradskom derbiju savladala Lacio sa 2:0.

Poslednjeplasirana ekipa lige bila je na pragu senzacije u Milanu, pošto je u 39. minutu povela golom Derđeljija Rudolf. Domaćin je u 73. minutu ostao bez isključenog Zlatana Ibrahimovića, ali je do boda došao golom Antonija Kasana u 82. minutu.

Roma je do trijumfa nad najvećim rivalom došla golovima kapitena Frančeska Totija. "Princ Rima" je mrežu Lacija zatresao u 70. i 90. minutu iz penala.

Lacio je utakmicu završio sa devetoricom fudbalera, jer je u 88. minutu isključen Stefan Radu, a dva minuta kasnije ista sudbina snašla je Kristijana Ledezmu.

Poraz Lacija iskoristio je Udineze koji je ubedljivo savladao domaći Kaljari sa 4:0 i preuzeo četvrto mesto na tabeli. Dvostruki strelac bio je Antonio di Natale, a po jedan gol dali su Aleks Sančez i Mehdi Benatija.

Ekipa Fiorentine, koju trenira Siniša Mihajlović, slavila je na gostovanju kod Kjeva sa 1:0, a istim rezultatom je domaća Đenova bila bolja od Palerma.