Sevilja zaustavila Barselonu

BEOGRAD, 13. marta 2011. (Beta) - Fudbaleri Sevilje odigrali su na svom terenu nerešeno 1:1 protiv Barselone u utakmici 28. kola prvenstva Španije.

Branilac titule poveo je u 30. minutu pogotkom Bojana Krkića, a konačan rezultat postavio je Hesus Navas u 49. minutu.

Barselona je i nakon ovog rezultata ostala na prvom mestu na tabeli sa pet bodova više od drugoplasiranog Reala iz Madrida.

Fudbaleri Espanjola pobedili su na svom terenu ekipu Deportiva iz La Korunje sa 2:0 u utakmici 28. kola prvenstva Španije i popeli se na peto mesto na tabeli.

Espanjol je do 14. prvenstvene pobede došao pogocima Ivana Alonsa u 62. i Đoana Verdua u 81. minutu. Deportivo je od 42. minuta igrao bez isključenog Pabla Alvareza.

Poslednjeplasirana Malaga je u gostima savladala Real Sosijedad sa 2:0 i sačuvala šanse u borbi za opstanak u Primeri. Mrežu tima iz San Sebastijana zatresli su Duda u 24. i Salomon Rondon u 57. minutu.

Važne bodove u borbi za opstanak osvojila je Osasuna, koja je kod kuće pobedila Rasing Santander sa 3:1. Domaćin je poveo u 19. minutu preko Kike Sole, a četiri minuta kasnije vođstvo je duplirao Žavad Nekunam.

Strelac trećeg pogotka za Osasunu bio je Fernando Sorijano u 49. minutu, a isti igrač je zaradio crveni karton 74. minutu. Prethodno je poraz gostiju ublažio Markus Rozenberg u 51. minutu.

Fudbaleri četvrtoplasiranog tima na tabeli, Viljareala odigrali su kod kuće 1:1 protiv Sportinga iz Hihona. Domaćin je poveo u 24. minutu golom Đuzepea Rosija, a izjednačio je Dijego Kastro iz penala u 90. minutu.