Partizan pobedio Cibonu za prvo mesto

BEOGRAD, 15. marta 2011. (Beta) - Košarkaši Partizana pobedili su u Beogradu Cibonu sa 89:74 (22:19, 22:17, 20:21, 25:17), u utakmici poslednjeg, 26. kola Jadranske lige i sa prvog mesta će ići na završni turnir tog takmičenja.

Partizan, koji je četvorostruki uzastopni šampion regionalnog takmičenja, osvojio je prvo mesto u regularnom delu sa 18 pobeda i osam poraza, dok je prošlogodišnji finalista Cibona takmičenje završila sa 10 pobeda i 16 poraza.

Pored crno-belih, za trofej na završnom turniru u Ljubljani, od 19. do 21. aprila, takmičiće se Krka, domaćin Olimpija i podgorička Budućnost.

U ekipi Partizana večeras su petorica igrača postigli dvocifreni broj poena. Jan Veseli postigao je 21, Raško Katić 14, uz pet skokova, a poen manje postigao je Kurtis Džerels, koji je imao i sedam asistencija.

Dušan Kecman dodao je 11 poena, uz po šest skokova i asistencija, dok je Nejtan Džavai postigao 10 poena.

Bojan Bogdanović bio je najefikasniji u ekipi Cibone sa 23 poena, 12 je dodao Leon Radošević a 10 Karlo Vragović.

Košarkaši Budućnosti su ranije danas obezbedili plasman na "fajnal for" pošto su u Podgorici pobedili češki Nimburk sa 102:91 (28:22, 21:16, 24:22, 29:31).

Najefikasniji u timu Budućnosti bio je Marko Simonović sa 23 poena i šest skokova, poen manje postigao je Vladimir Dragičević, koji je imao i šest skokova, dok je Bojan Dubljević ubacio 18 poena.

U češkom timu Dionte Krismas bio je najefikasniji sa 28 poena, a 14 je postigao Čester Simons.