Real i Čelsi u četvrtfinalu Lige šampiona

BEOGRAD, 16. marta 2011. (Beta) - Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u četvrfinale Lige šampiona pošto su u revanšu bili bolji od Liona sa 3:0, dok je Čelsi ostvario isti uspeh sačuvavši prednost od 2:0 iz prvog duela sa Kopenhagenom.

Prvi meč Reala i Liona, odigran 22. februara u Francuskoj, završen je bez pobednika, a Čelsi je večeras na svom terenu igrao nerešeno 0:0 sa danskim klubom.

Golove za Real postigli su Marselo u 37, Karim Benzema u 66. i Anhel Di Marija u 76. minutu.

Bila je to prva pobeda Madriđana u duelima sa Lionom, posle četiri remija i tri pobede francuskog kluba.

Igrači Reala, takođe, ostvarili su prvi plasman u četvrfinale Lige šampiona još od 2004. godine.

Vodeći gol na meču Marselo je postigao posle dva odlična driblinga i akcije u kojoj su učestvovali još Ćabi Alonso i Kristijano Ronaldo.

Brazilac je potom u drugom poluvremenu asistirao Benzemi za 2:0, iskoristivši grešku u odbrani gostiju, a pobedu je potvrdio Di Marija posle proigravanja Mesuta Ezila.

Po završetku utakmice igrači Reala obukli su majice sa likom Erika Abidala, igrača "večitog" rivala Barselone koji će u petak operisati tumor na jetri, a koje je Evropska fudbalska unija (UEFA) zabranila da se nose pre početka meča.

Čelsi je i pored terenske inicijative i brojnih šansi odigrao meč bez golova sa gostima iz Danske.

Najbolju šansu za Kopenhagen propustio je Dame N'Doje kada je u 26. minutu iz slobodnog udarca pogodio stativu.

Reprezentativac Srbije Branislav Ivanović ponovo se našao u postavi londonskog tima i tako nastavio učešće u svim mečevima Čelsija ove sezone u Ligi šampiona.