Kosteliću titula i u slalomu

LENCERHAJDE, 19. marta 2011. (Beta-AP) - Pobednik Svetskog kupa hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je i titulu u slalomu, iako je trku u Lencerhajdeu završio na 18. mestu.

Kostelić je zauzeo 18. mesto i nije osvojio nijedan bod, ali su njegovi rivali za osvajanje titule Žan Baptist Granž i Andre Mirer ostvarili loše rezultate. Francuz je trku završio posle prve vožnje, dok je Šveđanin na kraju zauzeo šesto mesto.

Hrvatski skijaš je tako drugi put u karijeri osvojio titulu svetskog šampiona u slalomu, devet godina posle prve, a ove sezone je osvojio i titulu u superkombinaciji.

On je u ukupnom plasmanu slaloma sakupio 478 bodova, Granž ima 442, a Mirer 423.

Italijan Đulijano Racoli osvojio je u današnjoj trci prvo mesto sa minut, 25 sekundi i 72 stotinke, drugi je bio Austrijanac Mario Mat sa 0,3 sekunde zaostatka, dok je treće mesto zauzeo Feliks Nojrojter iz Nemačke sa 0,25 sekundi za pobednikom.

Kostelić je trijumfovao u Svetskom kupu sa 1.356 bodova, drugi je Didije Kuš iz Francuske sa 956, a treći Švajcarac Karlo Janka sa 793.