Vojvodina nastavila pobednički niz

BEOGRAD, 19. marta 2011. (Beta) - Fudbaleri Vojvodine pobedili su u Novom Sadu Čukarički sa 3:0, u utakmici 19. kola Super lige Srbije i zabeležili četvrtu uzastopnu pobedu.

Danas je odigrano šest utakmica u Super ligi i svih šest pobeda zabeležili su domaći timovi.

Dvostruki strelac u pobedi Novosađana bio je Oumaru Abubakar, koji je mrežu pogađao u 38. i 79. minutu. Konačan rezultat postavio je Janko Tumbasević u 82. minutu.

Vojvodina se 13. prvenstvenom pobedom izjednačila sa drugoplasiranom Crvenom zvezdom, obe ekipe imaju po 44 boda, ali beogradski tim ima utakmicu manje. Čukarički je poslednji na tabeli sa samo četiri boda iz 19 mečeva.

Fudbaleri Jagodine pobedili su Inđiju sa 2:0 golovima Irfana Vusljanina u petom i Ivana Dragićevića u 57. minutu.

Jagodina je deveta na tabeli sa 24 boda, a Inđija se posle četiri poraza u nizu bori za opstanak. Nalazi se na 13. mestu sa 13 bodova.

Fudbaleri Smedereva pobedili su Javor sa 2:1 i ostvarili prvu pobedu u prolećnom delu šampionata. Domaći su poveli u 27. minutu preko Dejana Živkovića, a izjednačio je Sead Hadžibulić u 45. minutu.

Šestu prvenstvenu pobedu Smederevu doneo je Dejan Ognjanović u 75. minutu. Smederevo je na šestom mestu na tabeli sa 25 bodova, a Javor je 10. sa dva boda manje.

Spartak je pobedio Metalac sa 2:0 i učvrstio se na petom mestu na tabeli. Golove za subotički tim postigli su Slobodan Simović u 59. i Vladimir Torbica u 88. minutu. Spartak ima 29 bodova dok je Metalac na 14. mestu sa 13 bodova.

OFK Beograd pobedio je Hajduk iz Kule golom Nikole Simića u 78. minutu. To je sedma prvenstvena pobeda "romantičara" i 11. poraz Hajduka, koga čeka teška borba za opstanak u ligi. Kuljani su pretposlednji sa 12 bodova.

Fudbaleri Borca pobedili su danas u Čačku Slobodu Sevojno sa 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Jovan Damjanović u 62. minutu.

Borac ima 21 bod i nalazi se na 11. mestu, a Sloboda Sevojno ima četiri boda više na sedmom mestu.

Sutra se igraju preostale dve utakmice 19. kola Rad na Banjici dočekaće Partizan, dok će Crvena zvezda na svom stadionu igrati protiv BSK-a.