Danko Lazović strelac u pobedi Zenita

BEOGRAD, 21. marta 2011. (Beta) - Fudbaler Zenita Danko Lazović postigao je drugi gol za svoj klub u pobedi od 2:0 protiv Anžija iz Mahačkale u 2. kolu prvenstva Rusije.

Lazović je pogodak postigao iz slobodnog udarca u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Prethodno je strelac za klub iz Sankt Peterburga bio Roman Širokov u šestom minutu.

Pored Lazovića u ekipi Zenita igrao je i Aleksandar Luković, dok se na suprotnoj strani našao Brazilac Roberto Karlos koji je zimus stigao u Anži iz Korintijansa.

Zenit, koji je prošle sezone osvojio titulu, posle dva kola ima maksimalnih šest bodova.

Lazoviću je ovo bio drugi gol ove sezone pošto je u prošlom kolu doneo pobedu Zenitu od 1:0 protiv Tereka iz Groznog.

Srpski napadač nedavno je saopštio da želi da se povuče iz reprezentacije kako bi se posvetio obavezama u klubu, dok je njegov saigrač Luković zatražio da privremeno odsustvuje iz nacionalnog tima zbog istog razloga.