Gruzija nadigrala Hrvatsku, Engleska bolja od Velsa

BEOGRAD, 26. marta 2011. (Beta) - Fudbalska reprezentacija Gruzije pobedila je u Tbilisiju Hrvatsku sa 1:0, u kvalifikacionoj utakmici za Evropsko prvenstvo 2012. godine.

Jedini gol na utakmici postigao je Levan Kobijašvili u 90. minute utakmice.

Gruzija se tako drugom pobedom u kvalifikacijama popela na drugo mesto na tabeli Grupe F sa devet bodova i ima bod manje od ekipe Slavena Bilića koja je i posle pet utakmica prva.

Selektor Hrvatske Slaven Bilić rekao je da u svom timu nije imao mnogo raspoloženih igrača, ali da i dalje treba verovati u plasma reprezentacije.

"Čestitam Gruziji na fanatičnoj borbenosti, dočekali su svoju priliku. I mojim igračima bih čestitao na borbenosti i želji, ali večeras smo imali malo raspoloženih igrača", rekao je Bilić posle utakmice.

"Prethodnih dana nismo lagali da smo se dobro spremali. Igrači su do sada pokazali najbolji rad na treninzima, ali to je večeras izostalo. Jednostavno, imali smo slab dan. Posle ovog rezultata, situacija se zakomplikovala u grupi, ali tek smo na pola kvalifikacija. Treba verovati u nas", dodao je Bilić.

Fudbalska reprezentacija Engleske pobedila je danas u Kardifu Vels sa 2:0, u kvalifikacionoj utakmici za Evropsko prvenstvo 2012. godine i preuzela prvo mesto u Grupi G.

Engleska je povela u 7. minutu golom Frenka Lamparda iz jedanaesterca, a konačan rezultat postavio je Daren Bent u 14. minutu.

Izabranici Fabija Kapela su tako ostvarili treću pobedu u Grupi G I sada su prvi na tabeli sa 10 bodova, koliko ima i selekcija CrneGore, koja zauzima drugo mesto zbog lošije gol-razlike.