Orlovi ispustili pobedu u Talinu

BEOGRAD, 29. marta 2011. (Beta) - Fudbalska reprezentacija Srbije igrala je nerešeno 1:1 u Talinu sa Estonijom u utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2012. godine.

Vodeći gol postigao je Marko Pantelić u 38. minutu, a izjednačenje Estoniji doneo je Konstantin Vasiljev iz slobodnog udarca šest minuta pre kraja.

U poslednjem trenutku utakmice Pantelić je postigao još jedan gol, ali je sudija Hendrikus Nijkus poništio pogodak. Ostalo je nejasno da li je tu odluku doneo zbog ofsajd pozicije ili zbog prekršaja Pantelića nad golmanom Sergejem Pareikom.

Reprezentaciji Srbije poništena su još dva gola. Prvo u 2. Minute kada je pogodio Nenad Milijaš, ali se prethodno Zoran Tošić našao u ofsajd poziciji, a potom i u 62. minutu kada je Tošić bio strelac.

Utakmica je igrana na lošem delimično zavejanom terenu, te je posle vodećeg gola Pantelića meč na kratko prekinut kako bi se linije igrališta očistile od snega.

Izabranici Vladimira Petrovića u drugom poluvremenu propustili su dve odlične šanse da uvećaju prednost.

Oba puta asistent je bio Marko Pantelić, ali je u 60. minutu Jovanović šutirao pravo u golmana Pareika, a potom i Tošić u 78.
minutu.

Domaći igrači u drugih 45. minuta igrali su mnogo bolje nego u prvom delu meča, a opredelili su se za udarce iz daljine. Često su šutirali izvan šesnaesterca, medjutim, Željko Brkić je sigurno branio.

On je, ipak, savladan u finišu meča, kada je Vasiljev šutirao po zemlji pored živog zida.

Utakmica nije dobro počela po reprezentaciju Srbije pošto se već u 9. minutu povredio Miloš Ninković. On je nastavio meč, ali je pet minuta kasnije morao da bude zamenjen.

Umesto Ninkovića na teren je ušao fudbaler OFK Beograda Veseljko Trivunović.

Zbog povrede utakmicu u Talinu propustio je Neven Subotić, a u sastav Srbije vratili su se Nemanja Vidić i Nikola Žigić koji nisu igrali prošlog petka protiv Severne Irske u Beogradu. Vidić je igrao od početka, dok je Žigić bio na klupi do 74. minuta kada je zamenio Milana Jovanovića.

Selektor Srbije Vladimir Petrović za ovaj meč nije mogao da računa na kapitena Dejana Stankovića i Miloša Krasića zbog žutih kartona.

Na tabeli Grupe C vodi Italija sa 13 bodova iz pet mečeva. Srbija ima utakmicu više i osam bodova, koliko ima i Slovenija koja je večeras u gostima utakmicu sa Severnom Irskom završila sa 0:0.

Estonija je četvrta sa sedam bodova iz pet utakmica, a Severna Irska ima bod manje. Poslednja na tebeli je selekcija Farskih Ostrva sa jednim bodom.

Stadion: Le Kok Arena. Sudija: Hendrikus Nijhus. Pomoćnici: Robin van der Ven i Ervin Zienstra (Svi iz Holandije). Strelac: Pantelić u 38. minutu. Žuti kartoni: Piroja, Vasiljev, Purje (Estonija), Milijaš, Biševac (Srbija).

Estonija: Pareiko, Ran, Klavan, Piroja, Kruglo, Dimitrijev, Puri (od 29. Purije), Vasiljev, Jager, Sag (od 66. Kink), Ahjupera (od 55.
 Oper).

Srbija: Brkić, Kolarov, Biševac, Vidić, Ivanović, Milijaš, Petrović, Tošić, Ninković (od 14. Trivunović), Jovanović (od 74. Žigić), Pantelić.