Đoković u finalu Majamija

BEOGRAD, 1. aprila 2011. (Beta) - Teniser Srbije Novak Đoković plasirao se u finale turnira u Majamiju, pošto je savladao Amerikanca Mardija Fiša sa 2:0 (6:3, 6:1).

Đoković, drugi teniser sveta, opravdao je ulogu favorita u duelu sa 14. nosiocem na turniru. Meč je trajao sat i 26 minuta.

Na početku prvog seta protivnici su bili izjednačeni. U 22. Minute meč je prekinut zbog kiše kod rezultata 2:2, ali kada je nastavljen teniser Srbije bio je ubedljiviji. Poveo je sa 5:2, Amerikanac je uspeo da smanji na 5:3, a onda je Đoković završio ovaj deo igre.

U drugom setu teniser Srbije osvojio je prvi gem na servis protivnika, a zatim lako došao do prednosti od 2:0. Fiš je smanjio na 2:1, a onda je Đoković dobio naredna četiri gema.

To je Đovićeva 23. pobeda u 2011. godini, a sa mečevima u finalu Dejvis kupa, u decembru u Beogradu, 25. uzastopna pobeda.

U drugom polufinalu sastaće se najbolji teniser sveta Španac Rafael Nadal i treći nosilac na turniru Švajcarac Rodžer Federer.

Nagradni fond turnira je 3.645.000 dolara.