Pobede Dortmunda, Bajerna i Bajera

BEOGRAD, 2. aprila 2011. (Beta) - Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su na svom terenu Hanover sa ubedljivih 4:1 u utakmici 28. kola prvenstva Nemačke.

Gosti, koji su četvrti na tabeli Bundes lige, poveli su golom Mohameda Abdelauea u 57. minutu, međutim, domaćin je za samo pet minuta postigao dva gola.

Strelci su bili Mario Gece u 59. minutu i Lukaš Barioš u 64, koji je devet minuta kasnije svojim drugim golom uvećao vođstvo lidera nemačkog prvenstva. Konačan rezultat postavio je Kevin Groskrojc u 83. minutu.

Dobru priliku da se upiše u strelce za Borusiju imao je reprezentativac Srbije Neven Subotić, ali je njegov udarac sredinom drugog poluvremena završio preko gola.

Tri boda u ovom kolu osvojio je i drugoplasirani Bajer iz Leverkuzena. Pobedu na gostovanju protiv Kajzerslauterna od 1:0 doneo je Sidni Sem u 74. minutu.

Slično je bilo i u Minhenu, gde je Bajern pobedio poslednjeplasiranu Borusiju iz Menhengladbaha. Gol za domaći tim postigao je Arjen Roben u 78. minutu.

U duelu Verdera i Štutgarta, dve ekipe od kojih se mnogo više očekivalo ove sezone, nije bilo pobednika. Utakmica je završena 1:1.

Prvi je do prenodsti došao gostujući tim golom Tamaša Hajnala u 13. minutu, ali je bod Verderu obezbedio Torsten Frings 10. minuta pre kraja prvog poluvremena. Reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović igrao je za Štutgart do 78. minuta kada ga je zamenio Kakau.

Frajburg je kao gost poveo protiv Majnca već u prvom minutu, pogotkom Papis Dembe Sisea, ali je domaćin izjednačio preko Samija Alaguija 16. minuta pre kraja utakmice.