Zvezda pobedila u Ivanjici

BEOGRAD, 2. aprila 2011. (Beta) - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Ivanjici ekipu Javora sa 2:0 u utakmici 20. kola prvenstva Srbije.

Peti uzastopni trijumf beogradskom timu golovima su doneli Aleksandar Jevtić u 33. minutu i Andrija Kaluđerović u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

U finišu meča Javor je ostao sa igračem manje na terenu, pošto je u 83. minutu zbog drugog žutog kartona teren morao da napusti Goran Luković.

Pri rezultatu 0:0 sudija Dejan Santrač mogao je da dodeli crveni karton golmanu Zvezde Bobanu Bajkoviću. On je oborio Marka Momčilovića izvan šesnaesterca, ali je arbitar procenio da je to prekršaj za žuti karton.

Gosti su do prednosti došli dobrim udarcem Glavom Aleksandra Jevtića posle centaršuta Srđana Mijailovića. Vođstvo je povećao Kaluđerović u 1. minutu produžetka prvog poluvremena, nakon što je izbegao ofsajd zamku na dodavanje Kadua Mendeša.

U drugom poluvremenu izabranici trenera Roberta Prosinečkog kontrolisali su igru i stvorili nekoliko novih šansi za gol, ali nisu uspeli ubedljivije da slave.

Prosinečki je po završetku utakmice istakao da su "Zvezdini navijači ponovo pružili veliku podršku svom timu" i ocenio da je njegova ekipa "zasluženo slavila".

"Mogu da budem zadovoljan igrom, mada je činjenica da su igrači u drugom poluvremenu počeli da razmišljaju o utakmici u sredu. Borili smo se i pokazali kvalitetan fudbal. Sada se okrećemo utakmici sa Partizanom", rekao je Prosinečki a prenosi klupski sajt.

Crvena zvezda u sredu na svom terenu igra drugi meč polufinala Kupa Srbije protiv Partizana koji je slavio u prvom duelu sa 2:0.

Zvezda se sa ova tri boda izjednačila na prvoj poziciji Super lige sa Partizanom, koji u 18.00 na svom terenu igra protiv Borca iz Čačka. Javor je ostao na desetom mestu.