Mančester pobedio Vest Hem, poraz Liverpula

BEOGRAD, 2. aprila 2011. (Beta) - Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su kao gosti ekipu londonskog Vest Hema sa 4:2 u prvoj utakmici 31. kola prvenstva Engleske, zahvaljujući preokretu u režiji Vejna Runija.

Vest Hem je do 65. minuta vodio sa 2:0 golovima Marka Nobla iz penala, ali je onda napadač Mančestera sa tri pogotka doneo prednost svom timu. Konačan rezultat postavio je Havijer Ernandes šest minuta pre kraja utakmice.

Oba jedanaesterca za domaći tim iznudio je Karlton Kol. Prvo je u 11. minutu naterao Patrisa Evru da igra rukom, a potom je u 25. Iznudio prekršaj Nemanje Vidića.

Runi je na 2:1 smanjio u 65. minutu golom iz slobodnog udarca, da bi u 73. minutu postigao svoj 100. pogodak za Mančester junajted u ligaškim utakmicama.

Sudija Li Mejson je u 79. minutu dosudio i treći penal na utakmici, ali prvi za goste, nakon što je Metju Apson igrao rukom posle centaršuta Fabija.

Precizan sa bele tačke bio je Runi koji je golmana Vest Hema Roberta Grina poslao u jednu stranu, a loptu u drugu.

Posle propuštene šanse Darena Gibsona, koji je na dodavanje Dimitra Berbatova šutirao preko gola, prednost Mančester junajteda uvećao je Ernandes na centaršut veterana Rajana Gigsa.

Fudbaleri Liverpula imaju sve manje šanse za plasman na evropsku scenu naredne sezone, pošto su  kao gosti poraženi od Vest Bromviča sa 2:1.

Gosti su poveli golom Martina Škrtela u 50. minutu, ali je Kris Brunt sa dva gola iz penala doneo pobedu Vest Bromviču. Prvo je iskoristio jedanaesterac u 62. minutu, a potom i u 89.

Liverpul je ostao na šestom mestu Premijer lige, ali ima meč više i pet bodova manje od Totenhema koji je danas igrao 0:0 u gostima sa Viganom.

Ni trećeplasirani Čelsi danas nije ostvario pobedu. Klub iz Londona remizirao je kao gost sa Stoukom. Domaćin je poveo u 8. minutu golom Džonatana Voltersa, a izjednačio je Didije Drogba u 33. minutu.