Rad nastavio da pobeđuje, BSK bolji od Inđije

BEOGRAD, 3. aprila 2011. (Beta) - Fudbaleri Rada pobedili su u gostima Hajduk iz Kule sa 1:0 u 20. kolu Super lige i tako zadržali korak za vodećima na tabeli prvenstva Srbije.

BSK je igrao kao domaćin na stadionu Čukaričkog, a pobedio je golom Asmira Kajevića već u drugom minutu utakmice. Tim iz Borče tako je izbio na 11. mesto, sa bodom više od Borca.

Rad je nastavio sa odličnim igrama ove sezone, a danas je srušio jednu neprijatnu tradiciju, pošto je pobedio u Kuli. Trijumf "građevinarima" doneo je Vladimir Jovančić golom u 23. minutu.

Beogradski tim bio je potpuno dominantan, a pretposlednja ekipa na tabeli nije mogla mnogo da učini protiv raspoloženih gostiju.

Trener Rada Marko Nikolić rekao je da je njegov tim zabeležio "jako važnu" pobedu nad Hajdukom u 20. kolu Super lige, ali je nezadovoljan nastupom svojih fudbalera u prvom poluvremenu.

"Ovo je mnogo važna pobeda u našoj borbi za mesto koje vodi u Evropu...Sve čestitke na pobedi, ali smo u prvom poluvremenu igrali jako slabo", rekao je Nikolić agenciji Beta.

"Postigli smo gol iz lepe akcije i imali smo dve-tri dobre prilike u prvom poluvremenu, ali smo igrali slabo. Bili smo 'umorni' – bez energije, bez želje, bez strasti, bili smo 'prazni', a to ne sme da se dešava nikada", ispričao je trener.