Kavani oduševio Napoli, Krasić srušio Romu

BEOGRAD, 3. aprila 2011. (Beta) - Fudbaleri Napolija dva puta su sustizali prednost Lacija i na kraju pobedili sa 4:3 u 31. kolu Serije A i tako se popeli na drugo mesto tabele, pretekavši branioca titule Inter.

Junak pobede bio je Edinson Kavani, koji je postigao het-trik.

Lacio je poveo sa 2:0 golovima Stefana Maurija i Andrea Dijasa, a Andrea Dosena i Kavani doneli su izjednačenje.

Tim iz Rima povratio je vođstvo posle autogola Salvatorea Aronike, a onda je Kavani sa još dva kasna gola doneo trijumf napuljskoj ekipi. Laciju je jedan poništen gol pri 2:2, iako je delovalo da je lopta posle šuta iz daljine Kristijana Brokija prešla gol-liniju.

Napoli je sada drugi, sa 62 boda, tri manje od prvog Milana. Treći je Inter sa 60.

Fudbaleri Juventusa pobedili su večeras na gostovanju Romu sa 2:0.

Crno-beli su poveli u 60. minutu golom reprezentativca Srbije Miloša Krasića, a konačan rezultat postavio je Alesandro Matri u 74. minutu.

Ekipa Luidjija Del Nerija je posle 13. prvenstvene pobede ostala na sedmom mestu i ima 48 bodova, dva manje od Rome na šestom mestu, koje sledeće sezone vodi u Ligu Evropa.

Milan je juče u gradskom derbiju pobedio Inter sa 3:0 i tako se učvrstio na prvom mestu tabele.