Mančester siti silovit, Fulam siguran

BEOGRAD, 3. aprila 2011. (Beta) - Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Sanderlend sa 5:0 u 31. kolu engleske Premijer lige i tako se popeli na treće mesto tabele.

Siti ima tri boda manje od drugog Arsenala i bod više od Čelsija, ali oba londonska kluba imaju meč manje.

U drugoj današnjoj utakmici, Fulam je kod kuće pobedio Blekpul sa 3:0 i izbio na 10. mesto tabele.

Mančester je ovom pobedom oživeo nade da će moći da završi na mestu koje vodi u Ligu šampiona. Siti sada ima šest bodova više od petoplasiranog Totenhema u borbi za četvrto mesto, koje vodi u elitno klupsko takmičenje.

Siti je poveo golom Adama Džonsona, a najbolji strelac Karlos Teves iskoristio je penal, za vođstvo od 2:0 u prvom poluvremenu. David Silva, Patrik Vijera i Jaja Ture postigli su po gol u periodu od 10 minuta u drugom poluvremenu.

Fulam je slavio zahvaljujući povratniku Bobiju Zamori, koji se vratio u tim nakon sedam meseci, zbog povreda noge i članka. Engleski reprezentativac postigao je dva gola, dok je treći delo Diksona Etuhua.