Novaković za pobedu Kelna, remi u Volfsburgu

BEOGRAD, 3. aprila 2011. (Beta) - Fudbaleri Kelna pobedili su Nirnberg sa 1:0, u utakmici 28. kola Bundes lige i ostvarili sedmu uzastopnu pobedu na svom terenu.

Jedini gol na utakmici postigao je slovenački reprezentativac Milivoje Novakovič u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Keln se posle 10. prvenstve pobede popeo na 10. mesto bundesligaške tabele sa 35 bodova, a Nirnberg je sa 42 boda ostao na šestom mestu.

Fudbaleri Volfsburga i Ajntrahta iz Frankfurta odigrali su nerešeno 1:1. Gostujući tim poveo je preko Aleksandera Mejera u 56. minutu, a izjednačio je Mario Mandžukić pet minuta pre kraja utakmice.

Volfsburg je sa 28 bodova u zoni ispadanja na 16. mestu, a Ajntraht sa pet bodova više zauzima 13. mesto.

Prvo mesto na tabeli i dalje drži Borusija iz Dortmunda, koja je juče pobedila Hanover sa 4:1, dok je aktuelni šampion Bajern iz Minhena pobedio Borusiju iz Menhengladbaha sa 1:0.