Vojvodina prvi finalista Kupa Srbije

BEOGRAD, 6. aprila 2011. (Beta) - Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u finale Kupa Srbije, pošto su i u revanš utakmici polufinala u Novom Sadu savladali Slobodu Sevojno sa 1:0.

U prvoj utakmici koja je odigrana 16. marta novosadska ekipa slavila je sa 2:1. Protivnik Vojvodine u finalu biće poznat nakon revanš duela Crvene zvezde i Partizana koji se igra od 17 sati.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Aleksandar Katai u sedmom minutu, posle centaršuta Vuka Mitoševića iz slobodnog udarca.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu sloboda je imala u 45. minutu, ali je šut Radana Sunjevarića sa 18 metara završio malo iznad prečke.

Novu dobru priliku za goste propustio je Predrag Lazić u 55. minutu, kada je sa ivice kaznenog prostora šutirao pored desne stative gola Željka Brkića.

Najbolju šansu u drugom poluvremenu Vojvodina je imala u 82. minute preko Brane Ilića koji je izbio sam ispred golmana, koji je odbranio i poslao loptu u korner.

Vojvodina će peti put u klupskoj istoriji igrati u finalu kupa, a "lale" do sada još nisu osvojile ovaj trofej.

Finalna utakmica Kupa Srbije igra se 11. maja.