Dortmund i Bajern osvojili po bod, pobeda Šalkea

BEOGRAD, 9. april 2011. (Beta) - Vodeća ekipa prvenstva Nemačke, Borusija Dortmund odigrala je nerešeno 1:1 protiv domaćeg Hamburga, a istim rezultatom završen je duel Nirnberga i minhenskog Bajerna.

Hamburg je protiv Borusije poveo golom Ruda van Nistelroja iz penala u 39. minutu, a bod gostima doneo je Jakub Blaščikovski u poslednjim trenucima utakmice.

Domaćin je od 78. minuta igrao bez isključenog Anesa Ben Hatire. U ekipi Hamburga celu utakmicu odigrao je Gojko Kačar, a u timu iz Dortmunda nastupio je Neven Subotić.

Kiks Borusije nije iskoristio Bajern, iako je minhenska ekipa prva stigla do gola u Nirnbergu, a strelac je bio Tomas Miler u petom minutu. Remi domaćinu osigurao je Kristijan Ajgler u 60. minutu.

Fudbaleri Šalkea savladali su u Gelzenkirhenu ekipu Volfsburga sa 1:0, a pobedonosni pogodak postigao je Hoze Hurado u 74. minutu.

Ekipa Hanovera zabeležila je pobedu nad Majncom od 2:0 i preuzela treće mesto na tabeli, dok je Frajburg kod kuće bio bolji od Hofenhajma sa 3:2.