Pobede Reala i Barselone

BEOGRAD, 9. april 2011. (Beta) - Fudbaleri madridskog Reala su ubedljivo savladali domaći Atletik Bilbao sa 3:0 u prvoj utakmici 31. kola prvenstva Španije.

Dvostruki strelac za Madriđane bio je Brazilac Kaka, oba puta iz penala, u 13. i 54. minutu.

Konačan rezultat postavio je Kristijano Ronaldo u 70. minutu.

Barselona je na svom terenu savladala Almeriju sa 3:1 i nastavila put ka odbrani titule. Gosti su poveli golom Korone u 50. minutu, ali je Mesi tri minuta kasnije izjednačio golom iz penala. Pre toga David Vilja je iznudio penal od golmana Dijega Alvesa.

Tijago Alkantara koji je od početka zaigrao u veznom redu Barse odužio se  treneru Pepu Gvardioli za ukazanu šansu. Postigao je gol glavom posle  kornera Mesija.

Mesi je u poslednjim trenucima meča povećao na 3:1 i sa 29. golom izbio na čelo liste strelaca u La Ligi.