Pobede Partizana, Radničkog i Hemofarma

BEOGRAD, 9. aprila 2011. (Beta) - Partizan je pobedio Mega Vizuru sa 100:82 (30:26, 19:15, 25:25, 26:16), u šestom kolu Košarkaške lige Srbije.

Najefiksniji u pobedničkom timu bio je Jan Veseli sa 21 poenom, dok je u ekipi Mega Vizure Aleksandar Mitrović postigao 17 poena.

Hemofarm je u gostima pobedio OKK Beograd sa 88:74. Domaćin je tokom celog susreta održavao egal sa favorizovanim rivalom, ali je poslednju deonicu izgubio sa čak 30:10 što je Vrščanima na kraju bilo dovoljno za 88:74.

Mladen Jeremić je ubacio 19 poena, a podršku mu je davao i Boris Savović sa 16 koševa i devet skokova. Kod domaćina istakao se Uroš Lučić sa 19 poena i Slobodan Dunđerski sa 18.

Radnički je u Kragujevcu slavio protiv Metalca rezultatom 87:75. Metalac je imao 13 poena prednosti na poluvremenu (46:33), ali je tim Miroslava Nikolića u nastavku zaigrao čvrsto u odbrani i preokrenuo rezultat.

Marko Čakarević je stigao do "dabl-dabl" učinka (18 poena, 10 skokova, pet asistencija), a isti broj poena postigao je Nenad Šulović. Po 14 poena upisali su Stiven Marković i Majkl Li. Ekipu Metalca predvodili su Stefan Sinovec (15 poena) i Marko Ljubičić (11 poena, 12 asistencija, šest skokova).