Juventus preokretom do pobede, Napoli bolji od Bolonje

BEOGRAD, 10. aprila 2011. (Beta) - Fudbaleri Juventusa zabeležili su treću uzastopnu pobedu u Seriji A, pošto su danas u 32. Kolu pobedili Đenovu sa 3:2 posle preokreta.

Juventus je tako zadržao teorijske šanse da će se plasirati u Ligu šampiona, pošto sada zaostaje pet bodova za Udinezeom na četvrtom mestu.

Đenova je dva puta vodila. Prvi put u sedmom minutu posle autogola Leonarda Bonučija. Domaći tim je izjednačio u 50. golom Simonea Pepea.

Đenova je ponovo povela u 57. minutu preko Antonija Floro Floresa, da bi samo šest minuta kasnije Juventus izjednačio pogotkom Alesandra Matrija.

Pobedonosni gol postigao je "rezervista" Luka Toni u 83. minutu.

Fudbaleri Napolija pobedili su na gostovanju Bolonju sa 2:0, u utakmici 32. kola italijanskog prvenstva i izjednačili se po broju bodova na tabeli sa prvoplasiranim Milanom.

Napoli, koji je igrao bez najboljeg strelca Edisona Kavanija, poveo je u 30. minutu golom Đuzepea Maskare, a konačan rezultat postavio je Marek Hamšik iz jedanaesterca u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Napoli sada ima 65 bodova, koliko ima i prvoplasirani Milan, koji večeras od 20.45 igra u Firenci protiv Fiorentine. Dva manje ima aktuelni šampion Inter, koji je sinoć pobedio Kjevo sa 2:0. Bolonja je na 11. mestu sa 40 bodova.

Lacio je na svom terenu pobedio Parmu sa 2:0 i popeo se na četvrto mesto na tabeli, koje sledeće sezone vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Golove za rimski tim postigli su Ernanes u 23. minutu i Serđo Flokari u 77. minutu.