Partizan se izvukao u Subotici

BEOGRAD, 10. aprila 2011. (Beta) - Fudbaleri Partizana pobedili su u Subotici posle preokreta Spartak sa 2:1, u utakmici 21. kola Super lige Srbije i uvećali prednost nad najbližim pratiocem na šest bodova.

Spartak je poveo u 53. minutu golom Marka Mirića, Partizan je izjednačio preko Radosava Petrovića iz jedanaesterca u 69. minutu, a pobedu aktuelnom šampionu Srbije doneo je Nemanja Tomić u trećem minutu sudijske nadoknade vremena golom iz slobodnog udarca.

Prvu priliku na utakmici imali su domaći igrači u četvrtom minutu, kada se u šansi posle greške odbrane Partizana pred golmanom crno belih našao Srđan Vujaklija, ali je slabo šutirao, pa je Vladimir Stojković bez problema uhvatio loptu.

Fudbaleri Partizana su prvu šansu imali u 22. minutu, kada se Stefan Babović oslobodio čuvara i dobro dodao do Prinsa Tejga, ali je reprezentativac Gane iskosa sa desne strane šutirao pored gola.

Do kraja poluvremena ekipe nisu stvorile nijednu ozbiljniju šansu.

Spartak je poveo u 53. minutu. Torbica je izveo korner, lopta je pored igrača oba tima u šesnaestercu došla do Mirića koji je bio na drugoj stativi i bez problema je ubacio u mrežu.

Partizan je posle toga napadao, ali bez prave prilike, dok je do izjednačenja došao u 69. minutu golom Petrovića iz jedanaesterca.
Prethodno je Ivica Iliev dobro prošao po levoj strani i ušao u kazneni prostor gde je pao posle duela sa Mirićem, a sudija Milorad Mažić pokazao je na penal.

Petrović je bio precizan sa "bele tačke" i tako postigao svoj deveti prvenstveni gol.

U sledećem napadu Spartak je mogao do novog vođstva, ali je Mirić bio neprecizan. Crno-beli su u završnici utakmice napadali, a odličnu priliku u 90. minutu promašio je Iliev, kada je posle centaršuta Saše Ilića šutirao glavom, ali je golman Spartaka izbio loptu.

Partizan je do pobede došao u trećem minutu sudijske nadoknade vremena kada je posle prekršaja nad Ilićem, Tomić sjajno izveo slobodan udarac i savladao golmana Aleksića i doneo svom timu važna tri boda u borbi za odbranu titule.

U sledećem kolu Partizan će biti domaćin Vojvodini, a Spartak će igrati na gostovanju protiv Hajduka iz Kule.