Zvezda lako pobedila Čukarički

BEOGRAD, 10. aprila 2011. (Beta) - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na svom terenu poslednjeplasirani Čukarički sa 4:0, u poslednjoj utakmici 21. kola Super lige Srbije i smanjili zaostatak za vodećim Partizanom na tri boda.

Dvostruki strelac u pobedi Zvezde bio je Slavko Perović, koji je mrežu zatresao u 17. i 21. minutu. Gol iz jedanaesterca postigao je Evandro u 71. a konačan rezultat postavio je Kristijan Borha u 79. minutu.

Crvena zvezda sada ima 53 boda, tri manje od lidera prvenstva Partizana, koji je ranije danas pobedio Spartak u Subotici sa 2:1.
Čukarički je i dalje bez pobede, nalazi se na poslednjem, 16. Mestu sa samo četiri boda.

Zvezda je od prvog minuta počela sa napadima, u sestom minute pokušao je Evandro, posle dodavanja Duška Tošića, ali je golman Čukaričkog uspeo da odbrani.

Ređale su se šanse pred golom gostiju, ali fudbaleri Zvezde bili su neprecizni, sve do 17. minuta. Aleksandar Jevtić je sa leve strane centrirao u kazneni prostor, a Perović je glavom ubacio loptu u mrežu.

Isti igrači, četiri minuta kasnije, učestovali su u akciji i kod drugog gola. Jevtić je po zemlji sa leve strane centrirao do Perovića, a ovaj je sa tri metra drugi put na meču pogodio mrežu.

Do kraja poluvremena šanse da uvećaju prednost propustili su Borha i Jevtić, dok sa druge strane, fudbaleri Čukaričkog nisu napravili nijednu ozbiljniju priliku.

Zvezda je i u drugom poluvremenu napadala, ali u prvom delu nije mogla do gola. Čukarički se oslobodio pritiska, a najbolju šansu
propustio je Gojko Žižić, koji je u 69. minutu glavom pokušao da postigne gol, ali je Boban Bajković uspeo da odbrani.

Dva minuta kasnije treći gol za Zvezdu postigao je Brazilac Evandro iz jedanaesterca, nakon što je u kaznenom prostoru oboren Borha. Kolumbijac je u 79. minutu postavio konačan rezultat.

Pavle Ninkov prošao je po desnoj strani i centrirao, golman Čukaričkog je odbio loptu, ali samo do Borhe, kome nije bilo teško da je ubaci u mrežu.

U timu Zvezde prvi put u prolećnom delu šampionata bio je bivši kapiten Dejan Milovanović, koji je u 90. minutu iz slobodnog udarca pogodio prečku, a bio je u dobroj šansi i minut kasnije, ali nije bio precizan.

Utakmicu je pratilo skoro 11.000 gledalaca, koji su u jednom trenutku na poziv navijača sa severne tribine vređali predsednika Fudbalskog saveza Srbije Tomislava Karadižića i uzvikivali "Tole lopove".

U sledećem kolu Zvezda će igrati na gostovanju protiv Metalca, a Čukarički na svom terenu sa Jagodinom.