Pobede Bajera i Borusije iz Menhengladbaha

BEOGRAD, 10. aprila 2011. (Beta) - Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha pobedili su na svom terenu Keln sa 5:1, u utakmici 29. kola Bundes lige, ali su i pored toga ostali na poslednjem mestu na tabeli.

Dvostruki strelac u pobedi Borusije iz Menhengladbaha bio je Markus Reus, a pogotke su postigli još Huan Arango, Filip Daem iz jedanaesterca i Havard Nordtveit.

Jedini gol za Keln postigao je Milivoje Novakovič.

Borusija iz Menhengladbaha je poslednja, 18. na tabeli sa 26 bodova i ima dva manje od Volfsburga koji zauzima 16. mesto koje vodi u baraž za opstanak u Bundes ligi. Keln sa 35 bodova zauzima 11. mesto na tabeli.

Bajer iz Leverkuzena pobedio je na svom terenu Sankt Pauli sa 2:1. Poveli su gosti Čarlsa Takija u 58. minutu, ali su bodove Bajeru doneli Štefan Kisling u 66. i Lars Bender u 77. minutu.

Bajer je drugi na tabeli sa 61 bodom i ima pet manje od prvoplasirane Borusije iz Dortmunda, koja je juče odigrala 1:1 sa Hamburgo. Sankt Pauli je pretposlednji, 17. na tabeli sa 28 bodova.