Radnički u četvrtfinalu, sigurni i ostali favoriti

NOVI PAZAR/BEOGRAD, 28. oktobra 2009. (Beta) - Odbojkaši Radničkog iz Kragujevca plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije pošto su u Novom Pazaru savladali istoimenog domaćina sa 3:0 (15:25, 19:25, 22:25).

Plasman u četvrtfinale izborili su i Smederevo, Putevi iz Ivanjice, Ribnica iz Kraljeva, Partizan, Mladi radnik iz Požarevca, NIS Vojvodina iz Novog Sada i Crvena zvezda.

Postava radničkog, aktuelnog prvaka Srbije, utakmicu u Novom Pazaru rešila je u svoju korist za 66 minuta.

Mladi Novopazarci su prvaku pružili dobar otpor u trećem setu, ali je u finišu presudio kvalitet ovogodišnjeg učesnika Lige šampiona.

Tehničar Kragujevčana Milan Ilić izrazio je zadovoljstvo plasmanom njegovog tima među osam najboljih u najmasovnijem odbojkaškom takmičenju.

"Iako smo bili lišeni usluga prvog korektora Zorana Jovanovića odradili smo ovu utakmicu maksimalno. Nismo potcenili protivnika koji u svojim redovima ima nekoliko odličnih igrača i nastavljamo dalje u Kupu, prvenstvu i Ligi Šampiona koja je za nas jedno novo iskustvo", rekao je Ilić novopazarskom radiju Sto plus.

Najbolji igrač Novog Pazara Kemal Šećeragić smatra da je presudio kvalitet Radničkog i činjenica da njegov klub nema dovoljno jakih utakmica tokom sezone.

"Mi treniramo tri puta nedeljno, a Radnički je šampion države, mislim da sam time sve rekao. Okrećemo se mečevima u Drugoj ligi - Zapad gde smo prvi favoriti za ulazak u viši rang", rekao je Šećeragić.

Uatkmicu je u novopazarskoj Hali sportova pratilo oko 600 gledalaca.

Crvena zvezda je u Ljigu savladala domaći Spartak sa 3:2 (25:16, 25:18, 22;25, 23:25, 15:11), Partizan je bio bolji od Železničara sa 3:0 (26:24, 25:22, 25:17), dok su Putevi u Ivanjici pobedili Borac iz Starčeva sa 3:0 (25:23, 25:22, 25:14)

Novosadska Vojvodina je u Kleku savladala GIK Banat sa 3:2 (19:25, 25:17, 25:20, 24:26, 15:11), a pobede u gostima ostvarili su i Mladi Radnik iz požarevca i Ribnica iz Kraljeva.

Ribnica je eliminisala Bavanište sa 3:0 (25:22, 25:18, 25:21), a istim rezultatom (25:22, 25:17, 25:23) je Mladi Radnik pobedio Jedinstvo iz Stare Pazove.

Četvrtfinalne utakmice Kupa Srbije igraće se krajem decembra.